09.11.2017

.

Rybářské závody a výlovy rybníků

30.10.2017

V letošním roce jsme se tak jako obvykle starali o rybí populaci stejně jako v minulých letech. Prvním ověřením práce rybářů, kteří se o ryby starají během roku, byly rybářské závody 2. září.

V první kategorii, mladí rybáři s doprovodem, soupeřili tři účastníci. První místo obsadil Matěj Hrdlička z Kondrace, druhé místo Matyáš Kolář z Čerčan a na třetím místě skončila Ester Dudková.

celý článek »

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR - Výsledky hlasování v okrsku KONDRAC

10.10.2017

V sobotu 7. 10. 2017 se družstvo SDH Kondrac zúčastnilo Podzimního kola hry Plamen. Mladší jeli do Krhanic již brzo ráno, kde je čekala štafeta 4x60m a Závod požárnické všestrannosti dlouhá 2 km. My starší a naši 2 dorostenci jsme se na návsi sešli až v 10:25 hodin, nastoupili jsme do autobusu a společně s čechtickým družstvem jsme odjeli do Krhanic. V Krhanicích jsme se zaprezentovali, a pak jsme šli na štafetu 4x60m. Letos nás na štafetu bylo připravených 8, a tak jsme utvořili dva rozběhy. tak tomu ale nebylo na Závodě požárnické všestrannosti. Tam jsme utvořili jen jednu "pětku" běžců.

Pohár okresní odborné rady mládežena 60 metrů s překážkami

17.09.2017

V sobotu 16.9.2017 se v Kondraci na hřišti konal již 2. ročník hasičského závodu Pohár OORM v běhu na 60 metrů s překážkami. Letos byli připraveny tři dráhy. Jedna pro starší chlapce, a další dvě pro dívky a mladší chlapce. Opět se startovalo ve čtyřech kategoriích – dívky mladší, chlapci mladší, dívky starší a chlapci starší. I přes to, že bylo docela chladno, tak se na prezenci dostavilo kolem 100 závodníků, kteří postupně absolvovali 60 metrovou trať.

Koncert na Malém Blaníku

09.08.2017

Koncert na Malém Blaníku v den svátku svaté Máří Magdaleny - 22.7. 2017 uspořádal Podblanický smíšený sbor a orchestr koncert duchovní hudby ve zbytcích kaple na Malém Blaníku. Pod vedením dirigenta pana Jiřího Volka zazněly známé i méně známé české i latinské skladby a několik lidových písní v krásném přírodním prostředí. Skladby byly prostřídány mluveným slovem, které připomnělo význam sakrárních památek a duchovní rozměr takovýchto míst. Koncert byl zakončen starou poutní písní, která se zde zpívala při tradičních poutních mších v den svátku svaté Magdaleny.

TFA Běleč - 15.7.2017

19.07.2017

Letošní TFA Běleč se po několika ročnících pořádaných v Bělči na návsi přesunula ke zřícenině hradu Šelmberk. Jak pro organizátory tak pro soutěžící bylo toto nově zvolené místo výzvou.
Samotná trať závodu byla dlouhá cca 350m, na kterých zavodníci plnili různé úkoly a završena byla výstupem po cca 130 schodech na samotnou věž hradu. Výstup dal zabrat opravdu každému. Ten, kdo měl u paty věže ještě nadbytek sil (skoro nikdo), na jejím vrcholu sahal na samotné dno.
Katka a Jitka se s tratí popasovaly velice dobře. Katka nenašla ve startovním poli přemožitelku a Jitka vystoupla na bronzový stupínek.
Organizačně byl závod skvěle připraven. Za což děkujeme všem pořadatelům a těšíme se na příští rok.

O závodu psali i některé deníky:
Kdo se pod Šelmberkem stal železným hasičem
V závodu Železný hasič si účastníci sáhli až na dno svých sil

David Lizák - jezdec na ledové ploché dráze

23.06.2017

Všichni známe Davida jako sportovce - fotbalistu, ale David se již nějaký ten pátek věnuje ledové ploché dráze. V uplynulých dnech o jeho začátcích a závodění vyšel článek na speedwaya-z.cz s názvem David Lizák by byl rád dravou štikou v ledařském rybníce.

Okrsková hasičská soutěž ve Vlašimi - Kondrac

05.06.2017

Také v letošním roce jsme se v plném počtu čtyř družstev zúčastnili Okrskové hasičské soutěže, která se letos konala 20.5.2017 ve Vlašimi na stadionu Na Lukách.

Starší muži začali pořadovou přípravou, která proběhla bez jediné chybičky. Při požárním útoku trošku zazlobil rozdělovač, přesto však dosáhli slušného času 31,64s, který byl v jejich kategorii druhým nejlepším a zajistil jim celkové druhé místo.

Okrsková hasičská soutěž ve Vlašimi - Dub

30.05.2017

V sobotu 20.5.2017 se naše 2 týmy zúčastnily okrskové soutěže v požárním sportu ve Vlašimi. Naše nové družstvo mladších žen mělo na okrsku premiéru. I když se naším děvčatům velice dařilo, skončily na 5.místě. Mimo soutěž nám umožnili sestavit ještě jeden smíšený tým. Každý si to chce zkusit :-). Všem hasičům z Dubu děkujeme za účast a těšíme se na příště. (Hasičky z Dubu)