Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

S BLANÍKEM na Blaník

Už posedmnácté jsme vyrazili s BLANÍKEM  na Blaník! A letošní výstup prý patřil bezesporu k těm nejpovedenějším! Také tentokrát se nám podařilo připravit pestrý program pro celou rodinu, který i letos okořenila řada překvapení..

Stejně jako loni jsme začali už v pátek večer, kdy Rádio BLANÍK zorganizovalo na hřišti v Kondraci pravou českou zábavu. Petr Brožík s Vláďou Slezákem se postarali o blanickou diskotéku a své největší hity zahrála kapela KEKS. "Náš páteční program přilákal dosud největší množství lidí v historii. Zábava pak probíhala až do rána," prozradil Vladislav Slezák, marketingový ředitel Rádia Blaník.

Mnozí z těch, kteří si v pátek užívali písničky z BLANÍKU, si pak spolu s mnoha dalšími výletníky nazuli v sobotu 1. srpna 2015 pevnou obuv a vyrazili na vrchol legendární hory Velký Blaník. Nejstaršímu účastníkovi našeho Pochodu Vladimíra Čecha bylo 75 let, nejmladší pak bylo naopak teprve tříměsíční miminko. Mnozí posluchači dorazili i z velké dálky. "Jedna rodina dorazila až z Valašska. Jeli vlakem a na cestě byli dohromady 7 hodin," připomněl s obdivem Vladislav Slezák. Rekordmankou v počtu účastí na našem výstupu byla posluchačka, která si s námi na Velký Blaník vyšlápla už podesáté!
Na vrcholu byl s námi i František Nedvěd, který přiznal, že to pro něj byla premiéra. "O Blaníku jsem sice pro jeho rádiového jmenovce složil před lety písničku, ale na jeho vrcholku jsem byl úplně poprvé. A moc se mi tu s BLANÍKEM líbí. Mimochodem, Velký Blaník mi hodně připomíná kopec Medník, na který ze svého domu v Lukách pod Medníkem koukám každý den," prozradil oblíbený písničkář. Součástí výstupu bylo stejně jako loni pasování na Blanické rytíře - jejich rodina se tak opět významně rozrostla. A když už zmiňujeme Blanické rytíře, během akce jsme předali panu Miroslavu Matuškovi, starostovi obce Kondrac, jejich dřevěné sošky. Ty vlastnoručně vyřezal a věnoval Rádiu BLANÍK věrný posluchač ze severočeského Jirkova. Sošky budou nyní umístěny v místním Farním muzeu a novém informačním centru "Dům přírody Blaníků". Každý si je tak může prohlédnout.
Po návratu s Velkého Blaníku jsme pokračovali programem našich letních Slavností. Během nich zazpívali František Nedvěd a Leona Machálková, české kulinářské dobroty vařil šéfkuchař Jaroslav Sapík, nechyběla ohňová show a na závěr byl i tentokrát odpálen velký ohňostroj. "Vzhledem k suchu a vysokým teplotám byli na místě hasiči, kteří měli celou akci samozřejmě pod kontrolou. Ale nutno říct, že se docela zapotili," doplnil Vladislav Slezák.
Kompletní fotogalerii z letošního blanického výstupu na horu Velký Blaník najdete na stránkách www.radioblanik.cz

(zdroj - text poskytlo Rádio Blaník)

Fotografie


« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
7:30-12:00 17:00-20:00
Úterý a Čtvrtek
7:30-12:00

Starosta:
Miroslav Matuška

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti