Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Dneska První liga! - Kohák byl v Kondraci v ráži a syn Filip Linhart porazil tátu Josefa

Déšť nedéšť, zima nezima, vítr nevítr. Všechno bylo jedno. V Kondraci, kde žije podle aktuálního sčítání 465 obyvatel, přišlo na akci Středočeského krajského fotbalového svazu Dneska první liga 653 diváků! A nikdo neodešel. Hrálo se derby mezi domácím Sokolem a Kácovem v I. B třídě. Běžně chodí kolem šedesáti věrných a tentokrát množství diváků jeden a půl krát překročilo počet obyvatel Kondrace.  

Všichni naplno zažili chvíle jako z fotbalu té nejvyšší úrovně. Televizní rozhovory, emotivní hudba při příchodu na trávník i reklamní panely kolem hřiště. Jakub Kohák opět perlil, Pavel Čapek s noblesou zpovídal aktéry utkání a patroni obou týmů Petr Švancara a Luděk Zelenka jeden druhému nic nedarovali.

Jakub Kohák rozjel svou show plnou neuvěřitelných slovních spojení a hlášek a před zápasem vytvořil báječnou atmosféru, v níž se všichni těšili na úvodní výkop. Zvláštní příchuť měl duel pro Filipa a Josefa Linhartovi. Do zápasu od zahajovacího hvizdu zasáhli totiž táta se synem. Jenže pozor! Osmnáctiletý Filip hrál za Kácov a o 24 let starší táta Josef nastoupil za Kondrac. „Já už jsem se na hraní za áčko v podstatě vykašlal a chodím si zakopat za naše béčko. Jenže takovou příležitost, jako je Dneska první liga, jsem si nemohl nechat ujít. Nikdo mě neukecával, prostě jsem se sám nominoval,“ vysvětloval svou přítomnost na hřišti Josef Linhart.

Petr Švancara se stal patronem Kondrace a Luděk Zelenka se zařadil k týmu Kácova. Před utkáním uzavřeli sázku, že poražený dá do pokladny vítězného týmu tisíc korun. Opět nechyběla dámská čtveřice rozhodčích s hlavní Pavlou Navrátilovou. Více fanoušků v hledišti měli překvapivě hosté z Kácova, jehož hráči měli zase více ze hry na výborně připraveném trávníku. Za jednou z branek leží v Kondraci hřbitov. Dalo by se možná čekat, že právě tam posílají domácí dvé soupeře. Jenže Kondraci se v posledních zápasech nedaří dávat góly. A rozvlnit síť za gólmanem se nepovedlo ani proti Kácovu a byla z toho prohra 0:3. Lukáš Petrů dal dva góly z penalt a na 2:0 zvyšoval Artur Pana, který uklidil míč po perfektní přihrávce do prázdné branky. Syn Filip Linhart tak porazil svého tátu Josefa. Trenér Kácova Miroslav Jelínek mohl být spokojený. „Zvítězili jsme zaslouženě, první půli jsme hráli výborně, kdy jsme dali gól z penalty a využili i jasnou šanci na 2:0. Věděli jsme, že budou nakopávat, přežili jsme dvě šance a pak už to byla jednoznačná výhra.“ Úsměvy na všechny strany rozdával i patron Kácova Luděk Zelenka. „Mám radost, že jsme vyhráli. Kdyby to bylo naopak, tak bych to od Švanciho schytal. Moc díky klukům z Kácova. Nevěděl jsem jaký je tým silný, ale nakonec jsme měli zápas pod kontrolou.“

Zelenka byl nadšený nejen z vítězství svého týmu, ale také z celé akce Dneska první liga. „ Je to nádherná akce, která je oceněním pro všechny hráče. Je vlastně skoro jedno kdo, vyhraje. Dá se to brát i jako poděkování za to, jak kluci pracují a že mají fotbalové srdce. Takové akce je třeba dělat. Jen víc takových.“

Patron poražené Kondrace Petr Švancara nasadil po skončení utkání děkovací řeč. „Byl jsem poprvé na hřišti, kde je hřbitov a na druhé straně na střeše jako terč satelit. Bylo to moc krásné. Děkuji za účast, že jsem tady mohl být, děkuji za atmosféru, děkuji hráčům, jak se k sobě všichni chovali. Díky rozhodčím, nemají to lehké, ale zvládly to dobře. A taky díky domácím, že jsem mohl být v kabině.  Hosté vyhráli zaslouženě, byli lepší dopředu. Akce se skvěle povedla, máte na co vzpomínat, a díky, že jsem mohl být u toho.“

Pak už se na Tiskoffce ve vyhlášené restauraci u Matoušků chopil mikrofonu Jakub Kohák a hráči, trenéři, funkcionáři ani fanoušci si od smíchu nevydechli. „Byla to holomajzna, to všichni víme!“ zahlásil Kohák v rámci hodnocení zápasu. A vzápětí dodal. „Ale nádherná holomajzna, odběhaná, odbojovaná.“ Po utichnutí davu si vzal na paškál hřbitov za hřištěm a už vymýšlel příspěvky do pokladny. „Balon na hřbitově? Zavedl bych, že který tam skončí, tak tam zůstane. Pohřebiště balonů. A za každý překopnutí bych vybíral kilo!“ Při rozboru zahozené tisíciprocentní šance hostujícím útočníkem pak pronesl: „Ten chlapec, co nedal loženku, to je kopiťárna! Hrůza!“ Načež se sál u Matoušků začal celý otřásat.

Zajímavou situaci zažil na lavičce vítězů Luděk Zelenka. „Ptal jsem se trenéra, kdo bude kopat přímák. Řekl mi dvě jména, ale nakonec kopal úplně někdo jiný.“ Petr Švancara zase nemohl zůstat stranou, když se řešili penaltové situace. „Já jsem za svoji kariéru nafilmoval 10 tisíc penalt a 2500 se jich kopalo,“ svěřil se s notnou dávkou nadsázky. A Jakub Kohák kontroval. „Já jsem tak rychlej, že na mě nikdy, ale nikdy žádná penalta nebyla!“

Brněnský patriot a jeden z největších bavičů mezi fotbalisty Petr Švancara na závěr dodržel sázku a vysázel na stůl tisíc korun pro vítězný tým. Luděk Zelenka na druhé straně ocenil obětavý výkon domácích a přispěl do kasy Kondrace rovněž tisícovkou.

Utkání Kondrac – Kácov uzavřelo třízápasový podzimní program projektu Dneska první liga! Předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba si všechny tři zastávky po stadionech nižších soutěží pochvaloval. „Máme radost, že jsme zvedli zájem o fotbal. Počty diváků vysoko přesahovaly běžné návštěvy na zápasech Sokolče, Tišic i Kondrace. Fanoušci, kteří přišli i s partnerkami a dětmi, se bavili, což je jedním z cílů projektu. Také mě těší, že se na projekt vyptávají zástupci nejrůznějších středočeských klubů a také z jiných krajů,“ uzavřel Miroslav Liba.       (zdroj: pořadatelé)

 

 

Fotografie


« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
7:30-12:00 17:00-20:00
Úterý a Čtvrtek
7:30-12:00

Starosta:
Miroslav Matuška

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti