Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Vánoční jarmark v Kondraci 2016

Letos to bylo již po desáté, kdy jsme měli možnost se v sobotu před první adventní nedělí setkat na kondracké návsi a uvědomit si, že opět začíná krásné období adventu, času, kdy se otevírají lidská srdce a jako zázrakem lidé přestávají myslet jen na sebe a více myslí na druhé. Můžeme říci, že pořádání kondrackého vánočního jarmarku se stalo již tradicí a spoustu lidí si to bez něj neumí ani představit.

Těší se, že až budou procházet vstupní branou na kondrackou náves, tak ucítí vůni jehličí, svařeného vína, zabijačkových a masitých pochoutek od Matoušků, uzených klobásek, domácího bramboráku po celých 10 let připravovaného panem Gruberem, vánočního cukroví, jež si za ta léta získalo veliký ohlas, a tak poptávka mnohonásobně převyšuje nabídku, dále vůni perníčků, trdelníku a dalších dobrot. Nesmíme opomenout vůni domácích lívanečků, které si našly svoje místo ve farní kuchyni.

A mezi těmito příjemnými vůněmi se po celý den line krásná vánoční hudba. Vystoupení pravidelně zahajují děti základní umělecké školy pod vedením Zdeňka Kopeckého, kde se představí spousta kondrackých dětí. Každoročně se těšíme na účinkování dětí ze Základní školy Čechtice, hudební skupinu Náhodná setkání a poslední 2 roky i na akční velíšská děvčata, která vystupují pod názvem "Sestry v akci". Úžasné! V příjemném opojení hudby, vůní a chutí si vychutnáváme pohledy na spoustu krásných dekorací a výrobků, které pro nás vystavovatelé připravili. A že je opravdu na co koukat!

Kondracký jarmark je zakončen rozsvěcením vánočního stromu, který se již 13 let rozsvěcí při tónech Tiché noci, kterou zpívá Podblanický smíšený sbor pod vedením Jiřího Volka. Je již také tradicí, že při znění dalších koled přítomní dostávají dárečky v podobě malovaných perníků od maskotů jarmarku - letos to bylo vzpomínkové zastoupení - dárečky rozdávala děvčata převlečená za zvonečky, andělíčky a sněhuláky.

Jsme potěšení nejen tím, že stále roste velký zájem vystavujících a návštěvníků, ale hlavně neutichající součinnosti a pomoci KONDRACKÝCH, kteří neváhají přiložit ruku k dílu - a to již 10 let! Děkujeme za otevřená srdce našich žen, které napečou cukroví, nadělají nudle, pečou lívance a prodávají ve stánku - výtěžek z těchto činností jde na kulturní akce pro kondracké děti a ženy samotné. Děti touto cestou měly možnost navštívit například loutkové divodlo v Bystřici, národní cirkus ORIGINÁL Berousek, otáčivé hlediště v Českém Krumlově, keramickou dílnu v Děbolíně, muzeum čokolády a marcipánu v Táboře, 2x zábavný park MIRAKULUM nebo divadelní představení na faře. Pro ženy bylo každoročně zajištěno divadelní představení - podívaly se několikrát do divadla Na Fidlovačce, do divadla Palace Theatre, U Hasičů nebo otáčivého divadla v Českém Krumlově. Letos byl uspořádán výlet Prahou - procházka neobvyklými kouty staré Prahy zakončená vyjížďkou na lodi s výborným občerstvením. Je dobře, že v Kondraci umíme společně přiložit ruku k dílu stejně, jako si umíme společně užít volný čas.

Přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků a těšíme se na setkání na kondracké návsi opět za rok.    (Š. Procházková)

Fotografie
« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
7:30-12:00 17:00-20:00
Úterý a Čtvrtek
7:30-12:00

Starosta:
Miroslav Matuška

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti