Obec Kondrac

Rychlá navigace

Titulní strana »

Okrsková soutěž v požárním sportu - Bolina 2018

Hasičské jaro již tradičně patří soutěžím v požárním sportu. Letos byla dnem "D" sobota 12. května, kdy jsme opět v plné sestavě čtyř týmů vyrazili na Okrskovou soutěž do Boliny.

S pořadovou přípravou se letos všechny naše týmy popasovaly na výbornou a prošly jí bez jediného trestného bodu. Starší ženy předvedly výborný požární útok a s časem 28,76s o 2 setiny sekundy překonaly své jediné soupeřky z Radošovic a obsadily celkové 1. místo.

Mladší ženy letos přivezly do Boliny na zkušenou dvě posily – dorostenky Kateřinu Kupsovou a Andreu Šandovou. V běhu na 100m s překážkami časem 21,95s zvítězila Kateřina Šandová, páté místo obsadila s časem 24,88s Andrea Šandová, dvanáctý čas měl hodnotu 27,83s a dosáhla ho Barbora Polívková. Součtem tří časů naše děvčata obsadila průběžnou první pozici s náskokem 5 sekund na druhé Vracovice. Čas požárního útoku 35,02s byl třetím nejlepším a zajistil mladším kondrackým ženám celkové vítězství v jejich kategorii.

Starší muži předvedli zdařilý požární útok a s časem 26,74s obsadili ve své kategorii výborné 2. místo.

V běhu na 100m s překážkami mladších mužů se Martin Deré s časem 19,36s umístil na druhém místě, Ondřej Kuklík s časem 23,05s na 13. a Pavel Šanda s časem 23,88s na 19. místě. Součet tří časů stačil na 4 místo. Požární útok se však moc nepovedl, čas 58,1s byl sedmým v kategorii. Celkově se tak muži umístili na 5. místě.

Myslím, že si zde zaslouží pochvalu družstva starších žen i mužů, která předvedla výborné výkony v požárním útoku a pokud bychom hodnotili útoky všech družstev všech kategorii, tak muži by skončili na 4. a ženy na 5. místě!

Celkové hodnocení letošního ročníku je velice pozitivní - 2 poháry přivezli jednotlivci, 3 poháry týmy, starší ženy pohár za nejrychlejší útok žen a navíc mladší ženy Putovní pohár okrsku Vlašim.    (M. Šanda)