Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Cyklorytíř 2018

V letošním roce slavíme 700 let od první písemné zmínky o Kondraci. Proto jsme využili možnosti pořádat v rámci těchto oslav i cyklistickou akci Po stopách blanických rytířů společně s ČSOP Vlašim.
Celý týden před soutěží jsme bedlivě sledovali předpověď počasí, abychom byli připraveni na sobotu 9.6.2018. Avizovaná mokrá varianta se naštěstí nekonala. Celý den svítilo sluníčko a plánový program na trati, ale i na farním dvoře, proběhl podle plánu.

Na trať se vydalo celkem 311 cyklistů. Rodiny s dětmi zvolily kratší trasu: Kondrac - Dub - Vítův mlýn - Ostrov a zpět do Kondrace. V Dubu si mohly děti vyzkoušet svoji zručnost při házení míčků na šaška. Ve Vítově mlýně si děti i dospělí mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchovky na biatlonové terče, skákání v pytli nebo hod míčků na cíl.

Delší trasu: Kondrac - Ostrov - Velíš - Libouň - Louňovice - Načeradec - Pravonín - Vracovice - Kondrac zvolili zdatnější cyklisté. Všichni se nakonec sešli v Kondraci na farním dvoře a tradičně byli pasování Blanickým rytíře na Cyklorytíře 2018.

Nejmladšímu cyklorytíři byly 2 roky. Nejstaršímu 79 let. Na trať se vydalo 5 cyklistů starších 70 let. Nejdelší cestu k nám podnikli cyklisté z Horního Slavkova, Tachova, Zlína, Plzně a Rožmitálu pod Třemšínem.

O všechny účastníky akce jsme se řádně postarali. Nikdo netrpěl hladem ani žízní. K příjemné náladě nám celé odpoledne hrála country kapela Widapes.

Chtěl bych všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce a také na následném úklidu, poděkovat za dobře odvedenou práci. Současně děkujeme všem závodníkům za svou účast a věříme, že se Vám u nás líbilo.   (Pavel Procházka)

Fotografie« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
17:00-20:00

Starosta:
Ing. Jiří Procházka

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti