Obec Kondrac

Rychlá navigace

Titulní strana »

Hasiči na závodech

Sobota 23.6.2018 byla jako stvořena pro závodění. Kondracké hasičky a hasiči nejprve vyrazili po obědě na běžecký závod do Velíše a večer si děvčata ještě střihla požární útok na noční soutěži v Chlumu.
Pěti kilometrová trasa Velíšského přespolňáku vedle z Velíše přes Lipiny a Sedlečko zpět do Velíše. Nejlépe se s touto trasou popasoval Michal Š., který ji zvládl v čase 28:24s následovaný Jitkou J. 28:53s, Katkou Š. 29:20s a Míšou P. 31:17s. Katka s Míšou si svým výkonem vyběhaly umístění na stupních vítězů (druhá a třetí příčka) ve své kategorii. Nebyli to ovšem jediní zástupci naší obce, kteří si přijeli do Velíše zasportovat. Také Rafanda měla své zastoupení a to díky Karolíně a Milanu R.
Noční soutěž v Chlumu byla pro kondracká děvčata premiérová. Za tmy požární útok ještě neběhala a i sestava byla lehce obměněná. A tak převládala před samotným pokusem mírná nervozita podporovaná zimou a deštěm. Ale jakmile zazněl startovní výstřel, nervozita se rozplynula. I přes obměny v sestavě se útok vyvedl na jedničku. Čas 23,9s dával naději na dobré umístění a hlavně byl pro děvčata osobákem. Naděje se hodinu po půlnoci změnila v radost. Pohár za 3. místo patřil Kondrackým.