Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Sraz rodáků

     V sobotu 25. srpna 2018 slavila naše obec 700 let od první písemné zmínkyvv kronikách. Oslavu jsme připravili jako setkání rodáků obcí Kondrac, Dub a Krasovice. Na organizaci jsme začali pracovat již začátkem února a na přípravách celé akce se podílela Obec Kondrac a všechny zájmové organizace v obcích. Program, který jsme na oslavy chystali, jsme se snažili sestavit tak, aby se místním, ale hlavně těm vzdáleným rodákům, představilo co nejvíce domácích účinkujících v kulturním programu a co nejvíce našich mladých sportovců ve sportovním odpoledni na hřišti.

     Protože máme zkušenosti s organizací akcí pro větší počet osob, všechny přípravy probíhaly hladce a lidí, kteří nabídli svou pomoc, bylo opravdu mnoho. Děkujeme ženám za napečené cukroví, mužům za to, že umí vzít za práci a všem, kteří celý den stáli ve stáncích s občerstvením za vlídné úsměvy.

     Ráno bylo velmi hezké pozorovat, jak přicházejí celé rodiny do prostor Farního muzea a tam se setkávají s ostatními. Vytvářely se skupinky, které si hlavně povídaly. Někteří vzpomínali na mládí nebo na školní léta a ti nejmladší se proháněli po farní zahradě a hráli si v dětském koutku. K poslechu nám venku hráli Zdeněk Kopecký a Kateřina Ševidová, skupina DOVOS a odpoledne Jindřich Hlaváček s Jožkou Maďarem. Velmi živo a veselo bylo i v prostorách obecního úřadu. V zasedací místnosti, bývalé školní učebně, byla uspořádána výstava fotografií připomínající místní školství, historii obce a hlavně bohatý spolkový život. Rodáci se hledali na fotkách a vzpomínali na uplynulá léta.

     Po zasazení lípy u příležitosti výročí obce a společném fotografování všech shromážděných rodáků se v kostele konal koncert Podblanického smíšeného sboru a orchestru, po kterém následovala komentovaná prohlídka kostela sv. Bartoloměje. Po celý den mohli zájemci navštívit ubytovnu, Farní muzeum nebo si prohlédnout prostory Kondrackého hlídáčku. Také byl připraven koňský povoz, který provezl zájemce po celé obci.

     Kdo chtěl shlédnout trochu sportu, mohl se odpoledne přesunout na naše hřiště a podívat se na utkání malých fotbalistů, ukázku hasičského sportu mladých hasičů a fotbalové utkání našeho A mužstva. Večer se pak konala pouťová taneční zábava pod širým nebem na hřišti. Věříme, že z připraveného programu si mohl vybrat opravdu každý, kdo se chtěl bavit. 

     V neděli se slavila v Kondraci Bartolomějská pouť a tak jsme při Mši svaté nezapomněli vzpomenout všechny rodáky, kteří již nejsou mezi námi.

     Na závěr děkujeme všem, kteří přišli nebo přijeli na setkání rodáků a těšíme se zase někdy v Kondraci nashledanou. (Blanka Matušková)

« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
17:00-20:00

Starosta:
Ing. Jiří Procházka

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti