Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Okrsková soutěž v požárním sportu v Kondraci

Letos se hasičské sbory vlašimského okrsku sjely k nám do Kondrace, aby opět po roce změřili své síly jak jednotlivci, tak i celá družstva. Celkem se na kondrackém hřišti představilo 22 družstev. Za náš sbor se zúčastnila 4 družstva.

Po úvodním nástupu se nám představilo družstvo SDH Ostrov v historických uniformách a předvedlo požární útok s motorovou stříkačkou firmy R. A. Smékal Slatiňany z roku 1934. Poté se již rozeběhl kolotoč okrskové soutěže na plné obrátky.

     Starší muži po přadové přípravě bez trestných bodů nastoupili k požárnímu útoku. Jejich čas 25,37s jen potvrdil stabilní formu, kterou si přinesli z tréninků. Tento čas zůstal v jejich kategorii nepřekonán a muži starší obsadili 1. místo.

Mladší muži zvládli pořadovou přípravu na jedničku a bez trestného bodu nastoupili k běhu na 100m s překážkami. Martin Deré 19,33s – 1. místo, Filip Sedláček 21,03s – 3. místo, Pavel Šanda 21,38s – 5. místo. S těmito časy s přehledem v této disciplíně zvítězili. Požární útok probíhal bez jediné chybičky, čas na prvním terči byl kolem 21 sekund. Počítá se však čas druhého terče, který se díky rozpojené spojce na proudnici zastavil na hodnotě 39,05s. Byl to až 6. čas, který mladší muže stál umístění na stupních vítězů. Obsadili celkové 4. místo.

Ani pro starší ženy nebyla pořadová příprava problémem. Splnily ji bez trestného bodu a jako první z ženských družstev nastoupily k požárnímu útoku. Ten zvládly též na jedničku, protože jejich čas 26,45s již nikdo nepřekonal a naše starší ženy tak obsadily 1. místo.

Družstvo mladších žen zahájilo klání během na 100m s překážkami s těmito výsledky: Kateřina Šandová 20,22s – 1. místo, Kateřina Kupsová a Andrea Šandová na setinu sekundy stejný čas 21,92s – společné 3. místo. Tyto časy jim zajistily po „stovkách“ průběžné první místo. Pořadová příprava proběhla bez chyb a tedy i bez trestných bodů. K požárnímu útoku nastoupily jako první v kategorii a nasadily laťku pěkně vysoko! Čas 21,55s byl totiž časem vítězným a naše mladší ženy tak obhájily celkové loňské 1. místo. Družstvo mladších žen navíc získalo pohár za nejrychlejší požární útok a putovní pohár okrsku za celkové vítězství.

Celková bilance soutěže je pro nás vynikající: 5 pohárů získali jednotlivci a 5 pohárů družstva. Co víc si v domácím prostředí přát.

 

Závěrem bych chtěl jménem výboru SDH poděkovat všem členům i nečlenům SDH Kondrac a našim kamarádům- spolupořadatelům z SDH Dub, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na zdárném průběhu této akce.                      (Miroslav Šanda)

Fotografie
« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317 843 088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00-12:00 17:00-20:00

Starosta:
Ing. Jiří Procházka

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti