Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Letní kino v Kondraci

Téměř přesně v okamžiku, kdy se letní prázdniny dětem překlopily do jejich druhé poloviny, ožilo naše fotbalové hřiště nebývale četnou návštěvou. Nebylo to však kvůli fotbalovému klání (naši fotbalisté zatím ještě nehrají mistrovská utkání, ale nabírají kondici v rámci letní přípravy…), nýbrž z důvodu zcela jiného. V pátek 2. srpna 2019 totiž k nám do Kondrace zavítalo mobilní letní kino!

Na travnaté hrací ploše vyrostlo v pozdním odpoledni promítací plátno, tribuna se proměnila v kinosál a kvalitní ozvučovací technika dávala tušit, že po setmění prožije početná divácká společnost ten pravý filmový zážitek, a ještě k tomu pod širým nebem. Počasí bylo této letní akci příznivě nakloněné, občerstvení v místní klubovně hlásilo připravenost na nápor žíznivců, a tak nic nebránilo tomu, aby s nastávajícím soumrakem započalo promítání české komedie Ženy v běhu režiséra a scénáristy Martina Horského. Pořadatelé měli šťastnou ruku při výběru filmu pro tuto ojedinělou a zároveň jedinečnou akci v naší obci. Film svým vtipným tématem podloženým specifickým, typicky českým humorem dobře pobavil zcela zaplněné hlediště, které dávalo najevo svou spokojenost velmi častým smíchem. Před začátkem představení museli organizátoři dokonce přidávat lavičky před tribunu na travnatou plochu, aby se všichni diváci vešli „do kina“ a měli pohodlný výhled na filmové plátno. Takový úspěch měla tato zdařilá kulturní akce, která měla v Kondraci svou premiéru.

Na závěr bych chtěl jménem všech spokojených diváků poděkovat těm, kteří se podíleli na přípravě a přispěli svým dílem k hladkému průběhu tohoto zdařilého kulturního zpestření letních dnů. Opravdu se to líbilo a já bych se přiklonil k myšlence, že by nebylo od věci, kdyby se tím založila nová tradice v naší obci – Biograf pod širým nebem každé léto…

Díky Vám a držím palce ať jsou všechny akce konané v Kondraci minimálně stejně tak zdařilé a úspěšné jako byla právě tato nedávno uskutečněná.

S pozdravem Petr Tomek, Kondrac č. 105

« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317 843 088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00-12:00 17:00-20:00

Starosta:
Ing. Jiří Procházka

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti