Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana »

Rybářský spolek - sezóna 2019

V roce 2019 jsme oproti předchozím letům, kdy jsme se starali o ryby v obou rybnících, pořádali rybářské závody a výlovy obou rybníků, měli ještě další činnost. Byla a je to nadále stavba rybářské boudy u rybníka Kladiváč. Naše představy byly takové, že ji budeme používat už při výlovu rybníka, ale bohužel jsme to nestihli. V dnešní době je velmi těžké najít si volný čas a sejít se na brigádu. Takže snad letos.

 

 

Rybářské závody se tradičně konaly na konci prázdnin 31. srpna. Celkem se sešlo 23 rybářů. Nejvzdálenější byli až z Jinřichova Hradce.

Výlov rybníka u Houlíků se konal o státním svátku 28. září. Počasí vyšlo a sešlo se i hodně hostů. Měli jsme problémy zvládnout přípravu kaprů pro pečení řízků a pro prodej porcovaných kaprů. Vše jsme ale zvládli a ulici jsme do večera uklidili.

O dva týdny později, 12. října, jsme lovili Kladiváč. Počasí nám opět přálo. V devět hodin jsme šli do rybníka, ale na hrázi nebyli žádní hosté. Trochu jsme znervozněli, jestli se všechny ryby prodají. Po desáté hodině se ale hráz naplnila a v porovnání s loňským rokem byla účast ještě větší.

Kaprů na prodej bylo dost. Každý si mohl koupit rybu od 2,5 do 3,5 kg. Stihli jsme bez problémů jak přípravu tak i smažení řízků. Bohužel na některé návštěvníky se ale nedostali ani kapři, ani řízky. Ti ale přišli na výlov až po třetí hodině odpoledne.

Většina rybářů, kteří se zúčastnili rybářských závodů ale i hostů, kteří přišli pro kapra na výlov, si pochvalovali kvalitu a velikost ryb. Za to patří poděkování Ondrovi Zelingrovi, který se vloni staral o oba rybníky.   (Pavel Procházka)

Fotografie


« Zpět

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317 843 088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00-12:00 17:00-20:00

Starosta:
Ing. Jiří Procházka

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti